Birželio 20, 2023
Kokie kavos ruošimo būdai populiarūs įvairiose šalyse?

Įvairiose šalyse yra skirtingų kavos ruošimo būdų, tradicijų. Kavos pupelės jau tūkstančius metų auginamos įvairiose pasaulio vietose, o jos populiarumui augant, įvairios kultūros sukūrė savitus gėrimo gaminimo ir net reikalingų kavos pupelių apdorojimo būdus.

Toliau bus nagrinėjami skirtingi kavos pupelių virimo ir ruošimo būdai įvairiose pasaulio dalyse. Jei gyvenate JAV arba Jungtinėje Karalystėje, tikriausiai esate įpratę prie kelių skirtingų paruošimo būdų, tačiau kai kuriose pasaulio dalyse yra vienas pagrindinis metodas, kuriuo ruošiama didžioji dauguma kavos gėrimų.

Vietnamietiška kava

Vietnamietiška kava dažnai patiekiama su ledu, dėl ten vyraujančio karšto klimato. Gėrimui gaminti paprastai naudojamas ilgesnis kavos virimo būdas. Procesas gali trukti apie 5 minutes, nes iki gana smulkios konsistencijos sumaltos kavos pupelės praleidžiamos pro filtrą. Į indą, kuriame verdama kava, dažnai dedamas kondensuotas pienas, kuris prisideda prie gėrimo skonio ir saldumo.

Ši šalta kava dažnai būna kartesnė, kadangi Vietnamietiškos kavos pupelės įprastai būna Robusta tipo, žinoma todėl vietnamietiška kava dažniausiai ir yra labai saldinama.

Cafezinho Brazilijoje

Brazilija yra viena didžiausių kavos pupelių augintojų, todėl nesunku numanyti, kad jie turi daugybę skirtingų šio gėrimo ruošimo būdų. Tačiau, daugelis brazilų ruošia „Cafezinho“. Tai nedidelis puodelis koncentruotos kavos, kuri filtruojama per labai ilgą ir storą kavos filtrą. 

Vėlgi, tai vienas iš tų kavos ruošimo būdų, kai naudojami saldikliai, todėl ir čia paprastai būna didelė cukraus koncentracija. Dėl to ją geriantiems žmonėms ji tampa tikru energijos pliūpsniu, panašiai kaip espresso kava. Ši kava patiekiama beveik visur, kur tik galite įsivaizduoti Brazilijoje.

Turkiška kava

Jei lankėtės Turkijoje, kitose Artimųjų Rytų šalyse ar net Graikijoje, didelė tikimybė, kad esate ragavę kavos, paruoštos tradiciniu turkišku būdu.

Šiuo būdu gaunama ganėtinai greitai paruošiama juoda kava. Turkiška kava ruošiama vadinamajame ibrike - tai būdas greitai pašildyti maltas kavos pupeles. Kava paprastai būna labai smulkiai sumalta, o tada supilama į šaltą vandenį. Po to ji kelis kartus užvirinama inde. Nėra visiškai aišku, kodėl, bet galutinis rezultatas - labai karšta ir į espresso panaši kava, kuri yra itin stipri.

Etiopijos kavos ceremonijos

Kava atsirado būtent šioje pasaulio dalyje, tad tai reiškia, kad etiopai į kavą žvelgia išties dieviškai, o jos ruošimo metu dažnai rengiamos apeigos. Prieš malant kavos pupeles rankomis dažnai deginami smilkalai. 

Tada kavos pupelės sudedamos į indą, vadinamą džebenu, ir verdamos kartu su vandeniu. Po to kava pilama per filtrą, kuris paprastai yra pagamintas iš audinio, o ankstesniais laikais - iš arklio plaukų. 

Dėl skonio į kavą dedama įvairių priedų, įskaitant cukrų, druską, kartais sviestą arba pieną. Etiopijos gyventojai paprastai išgeria kelis puodelius kavos vienu metu, todėl kavos gėrimas suteikia žvalumo ir energijos.

Espresso kava

Espresso kava per daugelį metų buvo ruošiama ne vienu skirtingu būdu. Tačiau už šį kavos ruošimo meną esame skolingi italams, nes manoma, kad būtent iš čia kilo espresso kava.

Nuostabu, kaip plačiai ji paplito. Tereikia užsukti į bet kurį kavinių tinklą ir jums pasiūlys taip paruoštos kavos. Žinoma, kavą pagardinus pienu ar pieno puta, šis gėrimas virsta latte ir cappuccino. Espresso kava geriama nedidele porcija, kuri suteikia energijos ir puikiai tinka po valgio.

Tai tik keletas iš esamų kavos virimo būdų, kurių yra begalė ir visai nesvarbu, kurioje pasaulio vietoje esate. Tie, kurie yra keliavę, žino, kad kava yra paplitusi visur, tačiau ji taip pat labai įvairi, todėl skirtingose šalyse kavos vartojimo patirtis labai skirsis.

Raktažodžiai: KavaLondonasLaisvalaikis

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai